Psychologia Samorozwój

Samokontrola

Motywacja a dyscyplina

Samokontrola jest często bardziej pomocna niż pożądanie. Może to być różnie postrzegane przez różnych ludzi. Każdy z nas ma swoje doświadczenia. Dlaczego jednak ktoś miałby powiedzieć, że surowość jest korzystniejsza niż impuls? Czytaj dalej, aby się przekonać.

Większa niezawodność

Możliwość kontrolowania siebie to wspaniała zaleta. Możesz postanowić, że codziennie pójdziesz na siłownię i tak też zrobisz. Wiesz, że wykonasz wszystkie ważne zadania na czas, ponieważ kontrolujesz swoje działania i zaplanowałeś i zorganizowałeś wokół nich swój dzień.

Większa stabilność

Będąc w stanie powstrzymać się i pozostać na torze, wiesz, że Twój nastrój i pogoda nie spowodują, że zaniedbasz to, co ważne. Odpoczynek i samoopieka są niezbędne, by czuć się naładowanym energią. Jednocześnie samokontrola jest twoim sprzymierzeńcem w kończeniu pracy.

Spadek chęci

Motywacja jest wspaniała, a nawet niezbędna do osiągnięcia sukcesu. Jednak poleganie na niej wyłącznie w kwestii postępów może czasem, jeśli nie często, rozczarować. Impuls to coś, co czujesz, a kiedy sprawy nie idą tak dobrze, jak planowano, paliwo zaczyna opadać. Dzięki samokontroli wiesz, że będziesz szedł dalej.

Samomotywacja

Jest takie popularne powiedzenie „bądź swoją własną motywacją”, które wnosi wiele wartości do mojego życia. Kiedy chcę zrealizować jakiś projekt, mogę zaufać i polegać tylko na sobie, aby zobaczyć pożądane rezultaty. Nie ma nikogo, kto mógłby mnie przymusić lub ukarać. Mogę ponieść stratę, jeśli stanę się leniwy (czego nie robię, dzięki samoograniczeniu).

Samodyscyplina

Samokontrola może wydawać się nieprzyjemna, a jednak, jest to złoty nawyk, który zwiększa postęp, a nawet sukces. Związana z pobudką, samokontrola jest nieodłączna w tym sensie, że chcesz coś zrobić. Jesteś bardziej skłonny wytrwać z całego serca i nie poddawać się.

Znaczenie

Posiadanie samokontroli nad swoimi działaniami jest błogosławieństwem. Pragnienie jest świetne do osiągania celów, jednak ma tendencję do blaknięcia, wahania, a nawet może umrzeć. Samokontrola przynosi długoterminowe korzyści, ponieważ nadal wkładasz wysiłek i robisz to, co konieczne.

Prowadzi do sukcesu

Praca nad właściwymi celami z wytrwałością jest kluczem do postępu. Jeśli jesteś zainteresowany i czujesz, że chcesz coś osiągnąć, to z czasem to pragnienie może się zwiększyć lub zmniejszyć. Samokontrola będzie cię stale wspierać i dlatego jest bardziej korzystna.

Konsekwencja

Robienie właściwych rzeczy z siłą woli i determinacją przynosi długoterminowe korzyści. Bycie konsekwentnym przybliży cię do osiągnięcia większych wyznaczonych celów. Życie ma swoje wzloty i upadki, i choć pragnienie może się wahać, zaufaj swojej samokontroli i konsekwencji.

Moja lista ma być punktem wyjścia dla inspiracji. Poświęć minutę lub dwie na zastanowienie się nad swoimi doświadczeniami życiowymi. Czy zgadzasz się, że dyscyplina jest ważniejsza niż motywacja?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *