Ciekawostki Zjawiska paranormalne

Narodowe Muzeum Kolejowe- Duchy

Narodowe Muzeum Kolejowe Duchy – Dlaczego Muzeum byłoby nawiedzone?

Duchy Narodowego Muzeum Kolejnictwa, czy one istnieją, a jeśli tak, to dlaczego Muzeum byłoby nawiedzone? Po raz pierwszy usłyszeliśmy te pogłoski wiele lat temu, kiedy kilku wolontariuszy przekazało nam swoje historie i doświadczenia. Weszliśmy więc do środka, aby dowiedzieć się, czy rzeczywiście jest ono nawiedzone. Ostatecznie doprowadziło to do rozpoczęcia przez Haunted Horizons wycieczek, które kontynuujemy do dziś.

Muzeum znajduje się w sercu Port Adelaide, lub Port Misery, jak pierwotnie nazywano to miejsce. Nazwa ta była w pełni zasłużona, ponieważ kiedy osadnicy przybyli tu po raz pierwszy, zostali przywitani przez zarażone komarami bagna namorzynowe i często musieli brodzić po kolana w błocie, aby dostać się na ląd. Narzekano również, że jest zbyt daleko od samej Adelajdy. Z czasem zbudowano nabrzeże, dokonano rekultywacji terenu i stał się on naszym największym i najbardziej ruchliwym portem w Australii Południowej. Co ciekawe, wiele z oryginalnych budynków ma piwnice, jak na przykład Hotel Port Admiral. Jeśli jednak przyjrzysz się bliżej, zobaczysz, że piwnice były kiedyś oryginalnymi parterami. Dowody na to można zobaczyć z zewnątrz tych budynków, gdy wędrujesz ulicami.

Gdy populacja Adelaide zaczęła rosnąć, ważne stało się, aby móc sprawniej transportować zapasy i nowo wylądowanych pasażerów do miasta. Tak więc w 1856 roku linia kolejowa z Adelaide do Port Adelaide została ukończona i oddana do użytku. Stacja, znana wtedy jako Port Adelaide Station, była imponującym budynkiem i znajdowała się na rogu Lipson St i Vincent St. Niestety nie ma jej już w tym miejscu, ponieważ po zamknięciu w 1981 roku została ostatecznie przebudowana i obecnie znajduje się w niej posterunek policji Port Adelaide.

Za dworcem znajdował się Goods Yard, który był niezwykle ruchliwy ze względu na wszystkie importowane i eksportowane towary wchodzące i wychodzące z tego ruchliwego portu. W tym miejscu znajduje się dziś Narodowe Muzeum Kolejnictwa, w części roboczej stacji kolejowej Old Port Dock. Muzeum składa się z trzech dużych szop, z których jedna to oryginalna szopa towarowa z 1873 roku wraz z peronami. Muzeum z pewnością zabierze Cię na wycieczkę w dół uliczki pamięci o naszej przeszłości lokomotywowej.

Po upadku przemysłu, zamknięciu nabrzeży, Port Adelaide stał się miastem turystycznym, które zachowało swoją historyczną przeszłość z wieloma zabytkowymi budynkami, które nadal stoją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *