Odżywianie

Przerywany post

Jeśli jesteś na przerywanym reżimie postu, istnieją pewne pokarmy, które są dobre do spożycia, mówi Jones. Podczas gdy nie ma konkretnej diety IF, ogólne zasady zdrowego odżywiania nadal mają zastosowanie.

Zasady programu zdrowego odżywiania obejmują:

Spożywaj minimalnie przetworzone pokarmy przez większość czasu.

Jedz równowagę chudego białka, warzyw, owoców, inteligentnych węglowodanów i zdrowych tłuszczów.

Twórz smakowite, pyszne posiłki, które sprawiają Ci przyjemność.

Jedz swoje posiłki powoli i z rozmysłem, aż będziesz zadowolony.

Diety z przerywanym postem nie nakazują stosowania konkretnych jadłospisów. Jeśli jednak przestrzegasz zasad dobrego odżywiania, istnieją pewne rodzaje żywności, które najlepiej spożywać, a kilka powinieneś ograniczyć.

Pokarmy, które należy jeść na diecie Intermittent Fasting

Pokarmy, które powinieneś jeść na przerywanym poście pochodzą z następujących grup żywności:

Chude białka.

Owoce.

Warzywa.

Chude białka

Jedzenie chudego białka sprawia, że czujesz się syty dłużej niż przy innych pokarmach, co jest szczególnie ważne podczas postu, i pomoże ci utrzymać lub zbudować mięśnie, mówi Maciel. Niektóre rodzaje białka, w tym czerwone mięso, takie jak bekon, kiełbasa i mięso hamburgerowe, są zwykle wysokie w tłuszczu i zawierają cholesterol LDL, „zły” rodzaj, który jest związany ze zwiększonym ryzykiem chorób serca.

Przykłady chudych, zdrowych źródeł białka obejmują:

Pierś z kurczaka.

Zwykły jogurt grecki.

Fasola i rośliny strączkowe, takie jak soczewica.

Ryby i skorupiaki.

Tofu i tempeh.

Owoce

Jak w przypadku każdego sposobu odżywiania się, ważne jest, żeby podczas przerywanego postu spożywać bardzo odżywcze pokarmy. Owoce i warzywa są zazwyczaj pełne witamin, minerałów, fitoskładników (roślinnych składników odżywczych) i błonnika. Te witaminy, minerały i składniki odżywcze mogą pomóc obniżyć poziom cholesterolu, kontrolować poziom cukru we krwi i utrzymać zdrowie jelit. Kolejny plus: owoce i warzywa są niskokaloryczne.

Rządowe Wytyczne Dietetyczne dla Amerykanów na lata 2020-25 zalecają, aby w przypadku diety 2000 kalorii dziennie większość ludzi spożywała około 2 filiżanek owoców dziennie.

Przykłady zdrowych owoców, które powinieneś szukać, aby spożywać podczas przerywanego postu obejmują:

Jabłka.

Morele.

Borówki.

Jeżyny.

Czereśnie.

Brzoskwinie.

Gruszki.

Śliwki.

Pomarańcze.

Melony.

Warzywa

Warzywa mogą być ważną częścią przerywanego postu. Badania pokazują, że dieta bogata w liściaste zielenie może zmniejszyć ryzyko chorób serca, cukrzycy typu 2, raka, spadku poznawczego i innych. Rządowe Wytyczne Dietetyczne dla Amerykanów na lata 2020-25 zalecają, aby przy diecie 2000 kalorii dziennie większość ludzi spożywała 2,5 filiżanki warzyw na co dzień.

Niedrogie wege, które mogą pracować na protokole przerywanego postu, obejmują:

Marchewki.

Brokuły.

Pomidory.

Kalafior.

Zielona fasola.

Doskonałym wyborem jest również zielenina liściasta, która dostarcza wielu składników odżywczych i błonnika. Sprawdź, czy możesz dodać te opcje do swojej diety:

Jarmuż.

Szpinak.

Broda.

Kapusta.

Collard greens.

Arugula.

Pokarmy do ograniczenia na diecie Intermittent Fasting

Istnieją pewne pokarmy, które nie są tak dobre do spożywania jako część reżimu przerywanego postu. Należy ograniczyć pokarmy, które są kaloryczne i zawierają duże ilości dodanych cukrów, niezdrowych dla serca tłuszczów nasyconych lub soli.

„Nie napełnią cię po poście, a nawet mogą sprawić, że będziesz głodniejszy” – mówi Maciel. „Dostarczają również niewiele lub żadnych składników odżywczych”.

Aby utrzymać zdrowy reżim jedzenia przerywanego, ogranicz te pokarmy:

Chipsy do przekąsek.

Precelki i krakersy.

Powinieneś również unikać żywności, która ma wysoką zawartość dodanego cukru. Cukier, który znajduje się w przetworzonej żywności i napojach, jest pozbawiony wartości odżywczych i wynosi słodkie, puste kalorie, co nie jest tym, czego szukasz, jeśli jesteś na czczo w przerwie, mówi Maciel. „Sprawią, że będziesz głodny, ponieważ cukier metabolizuje superszybko”.

Przykłady cukrowych pokarmów, które powinieneś ograniczyć, jeśli angażujesz się w przerywany post, obejmują:

Ciasteczka.

Cukierki.

Ciastka.

Napoje owocowe.

Wysoko słodzone kawy i herbaty.

Cukrowe płatki śniadaniowe z małą ilością błonnika i granola.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *