Turystyka

Egipt

Jako zapalony podróżnik, od czasu do czasu znajduję się w świecie internetu i czytam artykuły podróżnicze. Nawet jeśli nie mam żadnych nadchodzących planów i jestem ograniczony gotówką z ostatniej podróży, to nadal jest interesujące, aby zrozumieć świat z miejscowych lub doświadczenia z pierwszej ręki, chociaż znalazłem stolice zawsze były najlżejszą częścią każdej podróży.

Natknąłem się na setki postów wspominających o tym, jak to szkoda czasu na odwiedzanie stolicy kraju i nie jest ona warta nawet jednego dnia.

Najczęściej rozumie się, że nie ma wiele do zobaczenia poza ogromnymi ekstrawagancjami wieżowców lub gwarnym ruchem miejskim. O ile tak jest w większości miejsc na świecie, to w przypadku zwiedzania Kairu w Egipcie jest to absolutnie zupełnie inna historia.

Magia Kairu, Egipt

Z wieloraką kulturą, Kair stanowi ogromny pakiet, którego nie da się zmieścić w dwudniowej wizycie, chyba, że jest się ograniczonym, a to nie odda sprawiedliwości.

Żyjąc ćwierć wieku w tym mieście, mogę śmiało powiedzieć, że prawie każdy dzień jest przygodą, która przenosi Cię w przeszłość. Od meczetów i kościołów, synagog, zabawnych egipskich rynków, królewskich pałaców po muzea, you name it. Nie wspominając już o autentycznej egipskiej kuchni.

Ponieważ zwiedzanie Kairu nigdy nie jest dla mnie nudne, oto lista zabawnych przystanków, które skompilowałem, aby odwiedzić, zwłaszcza jeśli masz coś do fotografowania lub po prostu chcesz żyć prawdziwą atmosferą.

Cytadela Salah al-Din al-Ayyubi

Położona na starym mieście w Kairze i na szczycie wzgórza Al Mukattam z punktem widokowym na całe miasto, Cytadela Góry została zbudowana przez sułtana Salah al-Din al-Ayyubi (572-579 AH / 1176-1183 AD).

Niezależnie od potężnej aury, jaką roztaczał wówczas Egipt, nie było mu dobrze bez murów ochronnej cytadeli, i choć lewantyńskie miasta – jak Aleppo czy Damaszek – zdecydowały się na ten krok już dawno temu, należało się to także Egiptowi.

Wędrując wzdłuż ogromnych murów tej cytadeli, niewątpliwie można poczuć nutę przeszłości. W kredytach na jej budowę, będąc na jednym z najwyższych punktów Kairu, można poczuć potężne dopasowanie, jakie posiada. Ponadto, bryza w tej okolicy jest ratunkiem w gorący, letni poranek.

Wiele ciekawych zabytków znajduje się w cytadeli, co daje wiele opcji, dzięki czemu jest to cała masa na jednodniową, ale jednak różnorodną wizytę.

Te miejsca obejmują niektóre z bardzo znaczących punktów orientacyjnych w Kairze, takich jak Masjid Muhammad Ali Pasha, Ottoman-era Sulayman Pasha al-Khadim Masjid. Można również odwiedzić kilka innych muzeów, takich jak Muzeum Policji, Muzeum Pojazdów Królewskich i Muzeum Wojskowe.

Wstęp do cytadeli jest przyznawany codziennie od 9:00 do 17:00, jednak opłaty za wstęp są inne dla zagranicznych podróżników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *